1+

دانشجو

1

عضو هیئت علمی

1+

دانش‌آموخته

1

آزمایشگاه

به سایت معاونت آموزشی دانشکده مهندسی مکانیک خوش آمدید.

رسالت معاونت آموزشی دانشکده مهندسی مکانیک ایجاد بستر مناسب برای آموزش نیروهای توانمند و متخصص برای کسب آمادگی جهت ورود به صنعت و همچنین تربیت نیروهای توانمند جهت انجام پژوهش در حوزه های کاربردی مرتبط با رشته مهندسی مکانیک می باشد. تعامل با گروه های آموزشی و شورای آموزشی-پژوهشی دانشکده مهندسی مکانیک و اخذ نظرات آنها جهت انجام فعالیت‌های آموزشی و نظارت بر حسن انجام آنها از جمله وظایف معاونت آموزشی می‌باشد. آموزش در دانشکده مهندسی مکانیک در پنج گروه آموزشی با تنوع گرایش‌های مختلف انجام می شود؛ این گروه های آموزشی عبارتند از: طراحی کاربردی، تبدیل انرژی، فناوری‌های ساخت و تولید، بیومکانیک و هوافضا. در هر یک از گرایش‌های فوق، پذیرش دانشجو در دوره‌های مختلف (روزانه، نوبت دوم، پردیس خودگردان، آموزش الکترونیکی و بین الملل) صورت می‌گیرد و خدمات آموزشی متناسب با شرایط هر دوره ارائه می‌گردد. برهمین اساس، خدمات ذیل از طریق معاونت آموزشی به دانشجویان و اساتید ارائه می گردد:

  • تعامل با گروه‌های آموزشی و اخذ نظرات و مصوبات ایشان و ایجاد رویه‌های مناسب جهت اجرای این مصوبات و نظارت بر حسن اجرای آنها.
  • ارائه دروس آموزشی مطابق مصوبات بالادستی و برنامه‌ریزی جهت ارائه مناسب آنها.
  • راهنمایی دانشجویان جهت کسب آموزش‌های لازم از زمان شروع تا پایان دوره تحصیل.
  • اطلاع رسانی آخرین مصوبات آموزشی به دانشجویان و اساتید و تسهیل شرایط اجرای آنها.
  • رسیدگی به مشکلات و مسائل آموزشی دانشجویان و ارجاع آنها به گروه‌های آموزشی مرتبط.
  • تعامل با سایر دانشکده‌ها جهت ارائه دروس بین رشته‌ای مورد نیاز.
  • رسیدگی به امورات دانشجویان و فارغ التحصیلان ممتاز در دفتر استعدادهای درخشان.
  • ارائه معرفی‌نامه جهت گذراندن دوره‌های کارآموزی دانشجویان مقطع کارشناسی و ارزیابی آنها.

بیژن محمدی
معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی
دانشکده مهندسی مکانیک

از مهمترین اهداف هسته آموزش دانشکده مهندسی مکانیک، ارائه خدمات آموزشی مناسب و تربیت نیروی انسانی کارآمد برای ورود به صنعت و دوره‌های تحصیلات تکمیلی با قابلیت گره‌گشایی و حل مسائل علمی و صنعتی و همچنین ایجاد اشتغال می‌باشد. برهمین اساس، آمادگی خود را جهت ارائه خدمات آموزشی در چارچوب مقررات دانشگاه و وزارت عتف و ایجاد دوره‌های آموزش آزاد مورد نیاز صنایع مختلف اعلام می‌دارد.

 

 تابلو اعلانات دفاعیه‌های دکتری

تقویم آموزشی

جهت دانلود تقویم آموزشی نیمسال دوم سال تحصیلی  1403-1402 کلیک نمایید.

 

 

فهرست