دفتر فرهنگی دانشکده

دوران دانشجویی یکی از مهم ترین دوران های زندگی هر فرد است که در طی آن، استعداد و توانایی های هر فرد متجلی می‌شود و یکی از نیازهای این امر، تک بعدی نبودن افراد است. دفتر فرهنگی دانشکده مکانیک از اواخر دهه شصت با هدف شکوفایی استعدادهای بالقوه دانشجویان دانشکده در زمینه های علمی، فرهنگی، رسانه ای، سیاسی و … تاسیس شد و هم اکنون نیز در راستای تربیت نیروی متعهد متخصص، مطالبه گری و جریان سازی فعالیت می کند.

 از جمله بزرگترین فعالیت های این تشکل می‌توان به اردوی علمی-فرهنگی  «توقف ممنوع» اشاره کرد که بزرگترین اردوی علمی مستقل دانشجویی کشور است. از اهداف این اردوی عظیم می توان به تزریق روحیه امید و خودباوری و همچنین درگیری دانشجویان با مسائل به روز و واقعی صنعت کشور اشاره کرد. همچنین فعالیت های رسانه ای، نظیر مصاحبه با اساتید دانشکده مکانیک و انتقال تجربه از ایشان و فعالیت های فرهنگی نظیر برگزاری مراسم های یادواره شهدا، جشن های ورودی دانشجویان به دانشکده، برگزاری جشن های مختلف به مناسبت های گوناگون، تهیه بسته های ارزاق و … از کارهای موفق در جهت اعتلای سطح فرهنگی دانشکده بوده است.

روز باز

یکی از دغدغه‌های اصلی دانش‌آموزان بعد از پشت سر گذاشتن کنکور، انتخاب صحیح رشته تحصیلی متناسب با علاقه و توانمندی‌هایشان است. به همین منظور معاونت دانشگاه علم و صنعت با برگزاری رویداد روز باز سعی در برطرف کردن این نیاز را دارد. در این روز دانشکده‌های مختلف دانشگاه جلساتی با حضور اساتید محترم برگزار می‌کنند و در رابطه با رشته تحصیلی و آینده شغلی توضیحاتی ارائه می‌دهند. قبل از شیوع ویروس کرونا امکان بازدید از بخش‌های مختلف دانشکده‌ها و آزمایشگاه‌ها وجود داشت که در حال حاضر با نمایش کلیپ‌ها و تصاویر جایگزین شده است.

فهرست