به  دفتر استعدادهای درخشان دانشکده مهندسی مکانیک خوش آمدید.

رسالت دفتر استعدادهای درخشان دانشکده مهندسی مکانیک، شناسایی دانشجویان ممتاز دانشکده و حمایت از آن‌ها است. ازجمله این حمایت‌ها می‌توان به ورود به مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری بدون آزمون ورودی اشاره نمود. این امر موجب خواهد شد تا دانشجویان ممتاز هر دوره با فراغ بال و آسودگی خاطر به‌جای اختصاص چندین ماه از زمان خود برای کسب آمادگی شرکت در کنکور بتوانند به مطالعه بهتر و عمیق‌تر دروس پرداخته و انجام پروژه تحقیقاتی خود را جدی‌تر دنبال نمایند.

علاوه‌براین هر دوره 5 نفر از دانشجویان ممتاز دوره کارشناسی دانشکده مهندسی مکانیک برای شرکت در المپیاد علمی دانشجویی کشور انتخاب و معرفی می‌شوند که در صورت کسب موفقیت در این المپیاد، از مزایا، اعتبارات و جوایز آن بهره‌مند خواهند شد.

همچنین دانشجویان ممتاز سایر دانشگاه‌های کشور با شرکت در فراخوان پذیرش بدون آزمون دانشجویان استعداد درخشان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری، می‌توانند از شانس تحصیل در یکی از برترین دانشکده‌های مهندسی کشور بهره‌مند شوند.

سیاوش کاظمی راد
مدیر آموزش کارشناسی و دفتر استعدادهای درخشان
دانشکده مهندسی مکانیک

 

با استناد بر آیین‌نامه‌های شورای هدایت استعداد درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جهت اجرای سیاست‌های هدایت و حمایت از دانشجویان برتر، دانشجویان دوره کارشناسی دانشکده مهندسی‌ مکانیک دانشگاه علم و صنعت ایران که متقاضی ورود به دوره کارشناسی ارشد هستند در صورت گذراندن حداقل ۱۱۰ واحد درسی پس از ۶ نیمسال تحصیلی چنانچه میانگین کل نمرات آن‌ها جزو 15 درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشد و همچنین حداکثر در مدت هشت نیمسال تحصیلی دانش‌آموخته شوند می‌توانند بدون کنکور و مستقیم وارد مقطع تحصیلات تکمیلی دوره کارشناسی ارشد شوند. همچنین، دانشجویان ممتاز دوره کارشناسی سایر دانشگاه‌های کشور با شرکت در فراخوان پذیرش بدون آزمون دانشجویان استعداد درخشان در مقطع کارشناسی ارشد در دانشکده مهندسی‌ مکانیک دانشگاه علم و صنعت ایران می‌‌توانند از شانس تحصیل دریکی‌ از برترین دانشکده‌های مهندسی‌ مکانیک کشور بهره‌مند شوند.

لازم به ذکر است که پذیرش بدون آزمون دانشجویان استعداد درخشان در مقطع کارشناسی ارشد بلافاصله پس از دانش‌آموختگی در مقطع کارشناسی و صرفاً برای یک‌بار امکان‌پذیر است.

ممتازین آموزشی

فهرست