انجمن علمی

به منظور تشویق و برنامه‌‏ریزی برای دانشجویان جهت انجام فعالیت‏های فوق برنامه علمی دانشگاه علم و صنعت ایران بعنوان فعالترین دانشگاه در زمینه ایجاد و سازماندهی انجمن‌‏های علمی دانشجویان طی سال‌های گذشته در بین دانشگاه­‌های کشور بوده است. از اهداف مهم انجمن‏‌های علمی دانشجویان ایجاد روحیه همکاری در بدنه دانشجویی دانشگاه است. شرکت در مسابقات علمی، چاپ نشریات علمی در دانشکده‏ها، انجام طرح‏های پژوهشی و … از اهدافی است که انجمن‏‌های علمی دنبال می‏کنند. در همین ارتباط کمیته­‌های مختلف نظیر کمیته نشریات علمی دانشجویی، کمیته مالی، کمیته روابط عمومی و کمیته فیلم، از زیر قسمتهای دفتر مرکزی انجمن‏‌های علمی دانشگاه است که تحت نظارت مدیریت فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه فعالیت می‌نمایند.

تلفن :  50-77240540   داخلی:2924
پست الکتریکی :Samed@iust.ac.ir
آدرس اینترنتی : cssa.iust.ac.ir

دفتر فرهنگی

تلفن: 50-77240540 داخلی:2961
پست الکتریکی:
آدرس اینترنتی:

کانون دانش آموختگان و اساتید مهندسی مکانیک «کادمان»، جمع با شکوهی از بزرگان و پیشکسوتان مهندسی است که نتیجه و عصاره بیش از ۹۰ سال فعالیت مستمر و اثر بخش دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه علم و صنعت ایران می‌باشد.
این کانون در تاریخ ۸ مهر ۱۳۹۴ فعالیت‌های خود را با گردهمایی اساتید و دانش آموختگان پیشکسوتی آغاز نموده است که پیش قراول فعالیت‌های فنی و مهندسی معاصر هستند و نقش آفرینی آنان در روند توسعه صنعتی ایران معاصر محرز است . به لطف الهی ، شکل گیری کانون دانش آموختگان و اساتید مهندسی مکانیک طلیعه حرکتی ملی است که جمع کثیری از مدیران، مهندسان، کارآفرینان، صنعتگران و اساتید دانشکده مهندسی مکانیک در آن سهیم اند و تعداد زیادی از بزرگان دانش و فن آوری کشور برای راه اندازی، تأسیس و پشتیبانی از این حرکت عظیم مشارکت نموده اند. اعتقاد راسخ داریم در برهه کنونی که صنعت و اقتصاد ایران در آستانه شکوفایی در حوزه های مختلف می باشد، با برنامه ریزی، سازماندهی و مدیریت منسجم می توان امکان هم افزایی بیشتر و بهره مندی از همه ظرفیت های و فرصت های پیش رو را به نحوه احسن فراهم کرد.

فهرست