دانشکده مهندسی مکانیک- سرفصل دروس کارشناسی ارشد - طراحی
سرفصل دروس کارشناسی ارشد - طراحی

حذف تصاویر و رنگ‌ها

گروه طراحی کاربردی

  یک مهندس طراح وظیفه طراحی مطلوب سازه های مهندسی و همچنین ماشین آلات و قطعات آنها را به عهده دارد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی مأموریت هایی با پیچیدگی فزاینده به مهندسان طراح واگذار می شود. طراحی و ساخت ماشین ها یا قطعاتی که در سرعت ها یا دماهای بسیار بالا کار می کنند، عمر قابل قبولی داشته و از وزن کمتری برخوردارند، ابعاد بسیار بزرگ یا بسیار کوچکی داشته و در عین حال در مقایسه با تولید کنندگان رقیب کم هزینه تر می باشند، با شرایط زیست محیطی سازگار بوده و به طور همزمان از زیبایی ظاهری خوبی برخوردارند، تبدیل به مسئولیت های روزمره ولی طاقت فرسای مهندسان طراح شده است. گروه طراحی کاربردی در دانشکده مهندسی مکانیک تلاش می نماید تا با ارائه دروس مناسب و همچنین تعریف و هدایت پروژه های علمی و تحقیقاتی هدفمند برای دانشجویان، زمینه ساز پرورش مهندسان طراح لایق و متبحری باشد که بتوانند در حل مشکلات مهندسی کوتاه مدت و دراز مدت مراکز صنعتی و تحقیقاتی کشور نقش مفیدی را ایفا نمایند.

 گروه طراحی کاربردی به عنوان یکی از قدیمی ترین گروه های آموزشی دانشگاه علم و صنعت، سالانه در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تعداد زیادی دانشجو را فارغ التحصیل می نماید. در مقطع کارشناسی ارشد فعالیت های گروه به سه شاخه اصلی "مکانیک جامدات" و "ارتعاشات و کنترل" و مکانیمک مواد و سازه های کامپوزیت تقسیم می شود.

  با حضور 5 استاد و 5 دانشیار، گروه طراحی کاربردی یکی از قوی ترین گروه های آموزشی دانشگاه از لحاظ علمی بوده و مدیریت 7 آزمایشگاه تحقیقاتی در دانشکده مهندسی مکانیک به عهده اعضای آن می باشد.

 کلیه دروس گرایش طراحی کاربردی

نشانی مطلب در وبگاه دانشکده مهندسی مکانیک:
http://idea.iust.ac.ir/find.php?item=16.5748.6639.fa
برگشت به اصل مطلب