[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
درباره دانشکده::
معرفی افراد::
امور آموزشی::
امور پژوهشی::
فضاهای تحقیقاتی::
اخبار و رویدادها::
پردیس و مجازی::
آیین نامه ها و فرم ها::
تسهیلات پایگاه::
::
اطلاعات تماس

AWT IMAGE

آدرس: تهران، میدان رسالت، خیابان هنگام، دانشگاه علم و صنعت ایران، دانشکده مهندسی مکانیک

کدپستی: 13114-16846

صندوق پستی: 163-16765

تلفن:9-77491228

فاکس:77240488

پست الکترونیکی:

meresearch@iust.ac.ir

..
سیستم جامع گلستان

AWT IMAGE

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
نظرسنجی
سایت دانشکده مکانیک را چگونه ارزیابی می کنید:
عالی
خوب
متوسط
   
..
قطب علمی

AWT IMAGE

قطب علمی مکانیک جامدات تجربی و دینامیک

..
کادمان

AWT IMAGE

کانون دانش آموختگان و اساتید دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه علم و صنعت ایران

..
:: 97/03/30 سخنرانی کلیدی ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۳/۳۰ | 
AWT IMAGE

بنا به دعوت رییس کنفرانس IC4M، دکتر مجیدرضا آیت اللهی مدیر آزمایشگاه تحقیقاتی خستگی و شکست دانشکده مهندسی مکانیک به عنوان سخنران کلیدی، بخشی از یافته های اخیر پژوهشگران آزمایشگاه را در این کنفرانس ارائه نمود.

کنفرانس بین المللی IC4M به صورت سالیانه در حوزه تخصصی مهندسی مکانیک برگزار می گردد که محل برگزاری آن در سال جاری میلادی شهر بارسلون اسپانیا بوده است.

لازم به ذکر است که علاوه بر دکتر آیت اللهی، آقایان پروفسور مارتین پاویر از دانشگاه بریستول انگلستان، پروفسور دناوارا رییس مرکز بین المللی روش های محاسباتی در مهندسی (از کشور اسپانیا) و پروفسور روکسودو از دانشگاه هنگ کنگ سایر سخنرانان کلیدی کنفرانس فوق الذکر بوده اند.

دفعات مشاهده: 176 بار   |   دفعات چاپ: 3 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: 97/03/29 برنامه زمانبندی مصاحبه تخصصی دوره دکتری 97 ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۳/۲۹ | 

برنامه زمانبندی مصاحبه تخصصی دوره دکتری سال 97  مطابق جداول پیوست و بر مبنای گرایش های انتخاب شده اعلام می گردد.  


*مدارک لازم جهت ارائه در روز مصاحبه

دفعات مشاهده: 937 بار   |   دفعات چاپ: 5 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: 97/03/23 دفاعیه دکتری ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۳/۲۳ | 
AWT IMAGE

آقای محمدصادق عابدی نژاد دانشجوی دکتری جناب آقای دکتر بازدیدی طهرانی، روز سه شنبه 97/03/29 از رساله دکتری خود تحت عنوان "تحلیل پاشش سوخت مایع در محفظه احتراق توربین گاز هوایی با رویکرد کاهش آلاینده NOx" دفاع خواهد کرد. این جلسه ساعت 10:30 روز سه شنبه در آمفی تاتر دانشکده مهندسی مکانیک برگزار می گردد.

چکیده:

هدف از رساله حاضر، تحلیل مشخصه­های پاشش سوخت مایع در جریان واکنشی درون محفظه احتراق مدل توربین­ گاز هوایی با هدف کاهش آلاینده  می­باشد. برای مطالعه پاشش سوخت مایع و شناسایی پدیده­هایی نظیر توزیع، شکست و تبخیر قطرات از نگرش اویلر- لاگرانژی استفاده شده است. در ابتدا جهت تحلیل پدیده پاشش قطرات سوخت مایع به بررسی جریان پاششی غیرواکنشی پرداخته شده است. نتایج مبین این است که در تحلیل عددی حاضر دو پدیده برخورد و شکست ثانویه قطرات روی نمی­دهند و در نظر گرفتن­ محاسبات آن­ها تاثیری بر توزیع قطر و سرعت قطرات ندارد و صرفاً سبب افزایش هزینه­های محاسباتی می­گردد. با این­حال، اتصال بین دو فاز گاز و قطرات باید از نوع دوطرفه باشد و حضور قطرات بر جریان فاز گاز تاثیرگذار است. نتایج نشان می­دهد که تغییر شرایط هوای ورودی سبب تغییر اساسی در توزیع مشخصه­های دینامیکی قطرات می­گردد. برای تحلیل­­ مشخصه‌های جریان واکنشی پاششی، از رهیافت­های آشفتگی متوسط‌گیری رینولدز ناویر استوکس()، شبیه­سازی گردابه­های بزرگ () و شبیه­سازی گردابه­های جدا شده ()، مدل­ انتقال حرارت تشعشعی جهات مجزاء و مدل­­های احتراقی اضمحلال گردابه، غیر پیش­مخلوط تعادلی و فلیملت به همراه سه مکانیزم مختلف واکنش شیمیایی سوخت کروسین استفاده شده است. مدل‌سازی  به صورت پس‌پردازش توسط مدل‌ نرخ محدود انجام شده است. نتایج حاکی از این است که بهترین خروجی­ها از به­کارگیری مدل احتراقی فلیملت، مکانیزم سوخت 26 واکنشی و با رهیافت آشفتگی  حاصل می­گردند. مدل احتراقی فلیملت به دلیل در نظر گرفتن اثرات غیرتعادلی واکنشی و مکانیزم انتخابی به واسطه تعداد گام واکنشی، گونه احتراقی و انرژی فعال­سازی واکنشی متفاوت با دیگر مکانیزم­ها، توزیع دما، سرعت و غلظت دقیق­تری را پیش­بینی می­نماید. رهیافت­های­ و علاوه بر کیفیت و دقت بیشتر در پیش‌بینی توزیع سرعت، دما و غلظت متوسط گونه­های احتراقی، از نظر کمیت و تنوع نتایج (نظیر آشکارسازی ساختارهای منسجم جریان، نوسانات سرعت، دما و غیره) نیز نسبت به رهیافت  برتری دارند. با این­حال، به دلیل هزینه محاسباتی بالای رهیافت­های  و و قابل قبول بودن نتایج رهیافت ، جهت مطالعه‏ی پارامتر‎های متعدد در شرایط مختلف، از رهیافت  و مدل آشفتگی  استفاده شده است. در ادامه، به ‏منظور تحلیل پاشش سوخت مایع و میزان آلاینده تولیدی ، پاشش سوخت مایع در شرایط مختلف پاشش و هوای ورودی مطالعه شده است. به‌طوری‏که اثر هر یک از این پارامتر‏های متغیر سوخت و هوای ورودی بر دما، قطر قطرات، میزان آلاینده  و غیره ارزیابی شده است.
واژه‌های کلیدی:محفظه احتراق مدل توربین گاز، پاشش سوخت مایع، جریان پاششی واکنشی، آلاینده - شبیه­سازی عددی
 

دفعات مشاهده: 336 بار   |   دفعات چاپ: 11 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: 97/03/19 دفاعیه دکتری ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۳/۱۹ | 
AWT IMAGE

آقای عبدالصالح رحیمی دانشجوی دکتری جناب آقای دکتر آیت اللهی و جناب آقای دکتر ترابی، روز دوشنبه 97/03/21 از رساله دکتری خود تحت عنوان "بررسی شکست نانوکامپوزیت­ های پایه پلیمری شیاردار با رفتار غیرخطی بر اساس مفهوم ماده معادل" دفاع خواهد کرد. این جلسه ساعت 14:30 روز دوشنبه در آمفی تاتر دانشکده مهندسی مکانیک برگزار می گردد.

چکیده:

هدف اصلی این تحقیق مطالعه شکست مود ترکیبیI/II نانوکامپوزیت­های پایه پلیمری شیاردار با رفتار زمینه غیرخطی و با استفاده از مفهوم ماده معادل در ترکیب با معیار­های مکانیک شکست الاستیک خطی شیار است. مفهوم ماده معادل برای بررسی شکست مواد نرم پیشنهاد شده که با توجه به رفتار غیرخطی زمینه پلیمریبکار برده شده در این کار، از این روش استفاده شده است.
در این پژوهش باتوجه به مفهوم ماده معادل که اساس کار را تشکیل می­دهد، ابتدا ماده پلیمری مناسب انتخاب شده است. دو عامل مهم شامل درصد هاردنر و نرخ کرنش که بر رفتار مکانیکی پلیمر مورد نظر اثرگذار هستند نیز مورد بررسی قرارگرفته­اند. برای این امر، آزمایش­های مختلف طراحی و انجام شده­اند وحالت بهینه متناسب با مفهوم ماده معادل، انتخاب شده است. پیش ازانجام آزمایش­های مربوط به قطعه­های پلیمری شیاردار، ابتدا شبیه­سازی­های اجزا محدود لازم برای مشخص کردن مودهای مختلف بارگذاری انجام شده است. از اینرو، هندسه­های مختلف مورد نظر در نرم­افزار اجزا محدود شبیه­سازی شده­اند وسپس مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته­اند و پارامترهای مورد نیاز بدست آمده­اند.
در گام بعدی با استفاده از هندسه­های مشخص شده در بخش شبیه­سازی، قطعه­های پلیمری شیاردار آماده شده و مورد آزمایش قرار گرفته­اند. برای استفاده از مفهوم ماده معادل، ابتدا با توجه به رفتار مکانیکی زمینه پلیمری، معادله­های این مفهوم اصلاح شده و رابطه­ای جدید برای بدست آوردن تنش بحرانی ماده پلیمری مورد آزمایش بدست آمده است. سپس نتایج تجربی بدست آمده در این بخش با نتایج تئوری بدست آمده از ترکیب مفهوم ماده معادل اصلاح شده با معیارهای شکست ترد مقایسه شده­اند. نتایج بدست آمده نشان­دهنده کارآیی مناسب رابطه پیشنهاد شده برای پیش­بینی ظرفیت باربری نمونه­های پلیمری است.
در بخش پایانی، نمونه­های شیاردار نانوکامپوزیتی با استفاده از ماده پلیمری مشخص شده به عنوان زمینه و نانولوله کربنی چنددیواره به عنوان نانوذره ساخته شده­اند. نمونه­های شیاردار نانوکامپوزیتی نیز مورد آزمایش قرار گرفته­اند. رابطه تئوری بر مبنای مفهوم ماده معادل برای بدست آوردن تنش بحرانی نمونه­های نانوکامپوزیتی آزمایش شده نیز اصلاح شده و رابطه­ای جدید ارائه شده است. مقایسه نتایج تئوری و تجربی بدست آمده برای نمونه­های نانوکامپوزیتی نیز نشان­دهنده کارآیی مناسب رابطه پیشنهاد شده برای پیش­بینی ظرفیت باربری و شکست نمونه­های نانوکامپوزیتی است.     
 
واژه‌های کلیدی:نانوکامپوزیت، شکست نرم، مفهوم ماده معادل، شیار.
 

دفعات مشاهده: 407 بار   |   دفعات چاپ: 12 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: 97/03/05 برگزاری دوره آموزشی ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۳/۵ | 
AWT IMAGE
دانشکده مهندسی مکانیک با همکاری موسسه آموزش عالی آزاد ترجمان علوم، اقدام به برگزاری دوره آموزشی تحت عنوان "مهارت های ضروری برای ورود به بازار کار داخلی و بین المللی" نموده است.
این دوره با حضور جناب آقای دکتر علیرضا یوسفی فوق دکتری مدیریت راهبردی از دانشگاه مالزی با همراهی آقایان دکتر حامد حیدری و مهندس مهدی محمدی روز یکشنبه 97/03/06 در محل آمفی تاتر دانشکده مهندسی مکانیک از ساعت 14 الی 16 برگزار می گردد.
لینک پوستر
دفعات مشاهده: 169 بار   |   دفعات چاپ: 6 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: سایر مطالب این بخش: ::
:: 97/02/31 قابل توجه داوطلبان مصاحبه تخصصی دوره دکتری 97 - ۱۳۹۷/۲/۳۱ -
:: 97/02/27 دفاعیه دکتری - ۱۳۹۷/۲/۲۶ -
:: 97/02/24 سخنرانی علمی - ۱۳۹۷/۲/۲۴ -
:: 97/02/09 کسب عنوان پایان نامه برتر انجمن مهندسان مکانیک ایران - ۱۳۹۷/۲/۹ -
:: 97/02/01 سخنرانی علمی - ۱۳۹۷/۲/۱ -
:: 97/01/28 اعطای نشان حکمت به آقای دکتر هاشمی نژاد - ۱۳۹۷/۱/۲۸ -
:: 97/01/27 دکتر مجیدرضا آیت اللهی سردبیر مدعو ویژه نامه مجله ISI - ۱۳۹۷/۱/۲۷ -
:: 97/01/27 دفاعیه دکتری - ۱۳۹۷/۱/۲۷ -
:: 96/12/16 دفاعیه دکتری - ۱۳۹۷/۱/۲۷ -
:: 96/12/07 انتخاب آقای دکتر شکریه به عنوان برگزیده مهندسی کشور از سوی فرهنگستان علوم - ۱۳۹۶/۱۲/۷ -
School of Mechanical Engineering
Persian site map - English site map - Created in 1.03 seconds with 75 queries by YEKTAWEB 3709