[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
درباره‌ی تحصیلات تکمیلی::
مدیر و کارکنان::
خدمات آموزشی::
آیین‌نامه‌ها و مصوبات::
اخبار و اطلاعیه‌ها::
فرم‌ها::
تسهیلات پایگاه::
پرسشهای متداول​ (FAQ)::
برقراری ارتباط::
::

شیوه نگارش پایان‌نامه

AWT IMAGE

ارزشیابی مدارک دانشگاه‌های خارج

جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: اساتید برتر آموزشی
:: اطلاعیه نحوه استفاده از خدمات بیمه تکمیلی در تعطیلات تابستان ۹۹
:: دفتر امور هیأت علمی
:: اعلام مهلت ارسال مدارک پزشکی جهت دریافت خسارت
:: اطلاعیه کلاس های مجازی تابستانی فرزندان کارکنان و اساتید / تابستان ۱۳۹۹
..
نظرسنجی
نظر شما در مورد قالب و محتوای این سایت چیست؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف
   
..
:: آیین‌نامه کارشناسی ارشد ورودی‌های 88 ::

       

   به نام آنکه جان را فکرت آموخت

  دانشجوی عزیز، با سلام و تبریک قبولی شما در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه علم و صنعت و به امید موفقیت شما در مقاطع تحصیلی بالاتر، مقدم شما را گرامی می‌داریم. تحصیلات تکمیلی دانشگاه علم و صنعت ایران فعالیت خود را از سال 1363 آغاز نموده و با گذشت 62سال از عمر خود رشد کمی و کیفی چشمگیری را داشته است. همکاران این حوزه با داشتن تجربیات چندین ساله خود مایلند مواردی را که به دلیل عدم اطلاع، ممکن است مشکلات آموزشی مختلقی را برای شما عزیزان ایجاد نماید، متذکر گردند. تا شما عزیزان بتوانید از بدو ورود با برنامه‌ریزی اصولی و آرامش خاطر این دوره را به اتمام رسانده و در جهت رشد و اعتلای ایران اسلامی گام‌های مؤثری بردارید. ضمناً در ادامه، متن کامل آیین‌نامه آموزشی دوره کارشناسی ارشد آورده شده است.

  - تأییدیه تحصیلی: ارسال تأییدیه تحصیلی مدرک کارشناسی توسط دانشگاهی که دانشجو دوره کارشناسی را در آن گذرانده است الزامی می‌باشد. این حوزه پس از ثبت‌نام موقت ورودی‌های جدید، با دانشگاه‌های محل تحصیل کارشناسی دانشجویان مکاتبه می‌نماید؛ در صورتی که دانشجو مشکلی از نظر تکمیل پرونده تحصیلی کارشناسی نداشته باشد، آن دانشگاه تأییدیه تحصیلی را برای این حوزه ارسال می‌نماید (که در این صورت پرونده تحصیلی کارشناسی ارشد دانشجو تکمیل می‌گردد).

  لازم به ذکر است مواردی چون عدم تحویل پروژه کارشناسی، عدم تسویه حساب و ... به علت ناقص بودن پرونده تحصیلی، ارسال تأییدیه را به تأخیر می‌اندازد؛ لذا دانشجویان باید با مراجعه به دانشگاه دوره کارشناسی خود، اقدامات لازم را انجام دهند تا تأییدیه فوق حداکثر تا اول بهمن ماه 1389 به این دانشگاه ارسال گردد.

  بدیهی است ثبت نام دانشجو در نیمسال دوم 90-89 منوط به دریافت ارزش تحصیلی نامبرده تا تاریخ مذکور می‌باشد.

  همچنین پذیرفته‌شدگانی که با سهمیه رزمندگان، بنیاد شهید، جانبازان، آزادگان و رتبه اول قبول شده‌اند، باید گواهی تأیید سهمیه قبولی خود را حداکثر تا اول بهمن ماه 1389 ارائه نمایند.

 - دانشجو بایستی دروس خود را طبق سرفصل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اخذ نماید.

 - دانشجو می‌تواند در هر نیمسال تحصیلی بین 8 تا 12 واحد درسی را اخذ نماید.

 - دانشجو به جز نیمسال اول می‌تواند حداکثر برای یک نیمسال تحصیلی با موافقت استاد راهنما از مرخصی تحصیلی استفاده نماید که این نیمسال جزء سنوات تحصیلی وی محسوب می‌گردد. درخواست مرخصِی تحصیلی باید قبل از شروع نیمسال، ارائه و پس از موافقت دانشکده به دفتر تحصیلات تکمیلی دانشگاه ارسال گردد.

 - حداقل نمره قبولی دروس کارشناسی ارشد و جبرانی 12 می‌باشد.

 - دانشجو بایستی مطابق با تقویم آموزشی دانشگاه در موعد مقرر، ثبت نام هر ترم خود را از طریق سایت اینترنتی حوزه معاونت آموزشی دانشگاه انجام دهد. مسؤولیت عدم ثبت‌نام در هر ترم و در مهلت مقرر، برعهده دانشجو می‌باشد.

 - مدت تحصیل: مدت مجاز تحصیل دانشجویان کارشناسی ارشد 2 سال تمام می‌باشد.

 - تصویب پروژه: دانشجو موظف است تا پایان نیمسال دوم، موضوع پروژه خود را به تحصیلات تکمیلی دانشکده ارائه نماید و پیگیری لازم در جهت اصلاح و یا تغییر موضوع پروژه را انجام دهد تا موضوع فوق حداکثر تا قبل از شروع نیمسال سوم به تصویب دانشکده برسد. با تصویب موضوع پروژه توسط شورای تحصیلات تکمیلی دانشکده، دانشجو تا زمان دفاع لازم است دو گزارش پیشرفت کار پروژه را ارائه نماید.

  - موارد منجر به اخراجی:

  الف) مشروطی: چنانچه میانگین نمرات در دو نیمسال تحصیلی کمتر از 14 باشد دانشجو اخراج می‌گردد.

  ب) عدم مراجعه: چنانچه دانشجو در یک نیمسال تحصیلی ترک تحصیل نموده و یا حضور تمام وقت نداشته باشد و یا ثبت‌نام ننماید، از ادامه تحصیل محروم می‌گردد.

  ج)میانگین کل نمرات دانشجو در پایان دوره نباید از 14 کمتر باشد؛ در غیر این صورت، فارغ‌التحصیل دوره کارشناسی‌ارشد شناخته نخواهد شد.

  د) اتمام سنوات: چنانچه دانشجو نتواند تحصیل خود را در مدت مجاز قانونی به پایان برساند، طبق مقررات دانشگاه اخراج خواهد شد.

 

  « توصیه می شود جهت آگاهی بیشتر از قوانین و مقررات آموزشی، نحوه نگارش پایان نامه و سایر قوانین آموزشی به آدرس سایت اینترنتی edu.iust.ac.ir  یا pga.iust.ac.ir مراجعه فرمایید.

  

  

  

  آیین نامه دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته برای ورودی های 88 و ما بعد

  

مقدمه

  سرعت پرشتاب علم و فناوری و ظهور پیشرفت‌های عظیم علمی در هزاره سوم، کشورهای جهان را در شرایطی قرار داده است که ایجاد تحول راهبردی در برنامه‌های توسعه امری حیاتی و گامی اساسی در جهت توسعه همه‌جانبه است و بر این مبنا، آموزش عالی و تمامی کارگزاران نظام علمی کشور و به طور کلی نهادهای مولد اندیشه نقش کلیدی در تبیین و تحقق این تحول راهبردی با الهام از برنامه‌های توسعه و اهداف بلند سند چشم انداز 20 ساله جمهوری اسلامی ایران خواهند داشت.

  متولیان و برنامه‌ریزان حوزه آموزش عالی کشور نیز همسو و هماهنگ با نهضت تحول خواهی کشور و بهره‌مندی از فرصت‌های پیش‌آمده، در راستای ارتقای کیفیت، لزوم بازنگری آیین‌نامه‌ها، ضوابط و مقررات آموزشی را در صدر اولویت‌های کاری خود قرار داده‌اند. برای نیل به این مقصود، در گام نخست، آیین‌نامه دوره‌های کارشناسی ارشد به لحاظ ضرورتی که در بازنگری و اصلاح آن احساس می‌شد با همکاری و هماهنگی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و طی جلسات متعدد کار گروه آموزشی، به سه شیوه آموزشی- پژوهشی، آموزشی و پژوهشی تدوین شده است.

  ماده 1 - هدف از تدوین آیین نامه دوره‌های کارشناسی ارشد به سه شیوه «آموزشی - پژوهشی»، «آموزشی» و«پژوهشی»، تقویت و توسعه دوره‌های تحصیلات تکمیلی، ارتقای کیفیت، تنوع‌بخشی به شیوه‌های نوین ارایه آموزش، پاسخگویی مناسب به افزایش تقاضا برای ورود به دوره های تحصیلات تکمیلی، تقویت و ارتقای سطح کیفی و کمی این دوره‌ها و همسان‌سازی آن با برنامه‌های توسعه و دیگر اسناد راهبردی کشور است تا با بهره‌مندی از آن در تربیت متخصصان و پژوهشگران ماهر و برجسته در سطح کشور بکوشیم.

  ماده 2- تعاریف

 دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته : دوره‌ای بالاتر از دوره کارشناسی است که براساس برنامه‌های مصوب شورای گسترش آموزش عالی، به اخذ مدرک کارشناسی ارشد در رشته مربوط منتهی می‌شود.

شیوه آموزشی - پژوهشی : دوره‌ای که محتوای برنامه آن مشتمل بر واحدهای درسی و پایان‌نامه است.

شیوه آموزشی : دوره‌ای با محوریت آموزش است که دانشجو پس از گذراندن واحدهای درسی و بدون گذراندن پایان‌نامه دانش‌آموخته می‌شود.

شیوه پژوهشی : دوره‌ای با محوریت پژوهش که دستاورد آن (ارائه فناوری جدید، ارائه نظریه و ایده جدید، تولید دانش فنی، ثبت اختراع . . .) شود و مشتمل بر اخذ واحدهای درسی محدود و الزام به ارایه پایان‌نامه است.

 پایان‌نامه : فعالیت پژوهشی- تحقیقاتی است که در یک زمینه رشته تحصیلی مربوط و تحت راهنمایی استاد راهنما انجام می‌گیرد.

 مؤسسه : منظور دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی مجری دوره‌های کارشناسی ارشد است.

شورا : منظور شورای تحصیلات تکمیلی مؤسسه است.

سمینار : منظور تحقیق و تتبع نظری است.

  ماده 3- نحوه اجرای دوره

  این دوره به صورت روزانه، شبانه، نیمه حضوری، مجازی و بین‌المللی طبق ضوابط مربوط قابل اجرا می‌باشد.

  ماده 4- شرایط ورود

  الف - داشتن شرایط عمومی ورود به آموزش عالی

  ب- دارا بودن مدرک رسمی پایان دوره کارشناسی اعم از پیوسته و ناپیوسته مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

  ج- قبولی در آزمون ورودی مورد تأیید وزارت یا کسب پذیرش از مؤسسه براساس مقررات مصوب

  ماده 5- دروس جبرانی

  چنانچه رشته دوره کارشناسی با رشته دوره تجانس نداشته باشد، دانشجو باید به تشخیص گروه آموزشی، تعدادی از دروس را تحت عنوان جبرانی بگذراند.

  تبصره 1 : حداکثر دورس جبرانی 12 واحد می‌باشد که در ابتدای دوره قبل از دروس اصلی ارائه می‌شود.

  تبصره 2 : در انتخاب دروس، اولویت با دروس جبرانی است تعیین تعداد و عناوین دروس براساس برنامه مصوب در هر رشته و زمان انتخاب آنها بر عهده شورای گروه است.

  تبصره3 : دروسی را که دانشجو قبلاً در دروه کارشناسی گذرانده است، تکرار آن در صورتی که عنوان درس براساس سرفصل برنامه مصوب کارشناسی ارشد باشد، مجاز نیست.

  تبصره 4 : حداقل نمره قبولی در هر درس اعم از دروس دوره یا جبرانی 12 است.

  ماده 6- مؤسسه موظف است به تناسب تعداد پذیرفته‌شدگان در این دوره، مشاور تحصیلی برای هدایت دانشجویان تعیین نماید.

  ماده 7- تعداد واحدهای درسی را که دانشجو باید در هر نیمسال تحصیلی در این دوره اخذ نماید، حداقل 8 و حداکثر 12 است.

  ماده 8- ارزشیابی تحصیلی

  میانگین نمرات دانشجو در دو نیمسال نباید از 14 کمتر باشد.

  ماده 9- آخرین نیمسال تحصیلی، دانشجو از شرط حداقل اخذ واحد معاف است و چنانچه میانگین نمره دانشجو در این نیمسال کمتر از 14 باشد، مشروط تلقی می‌شود.

  ماده 10- میانگین کل نمرات دانشجو در پایان دوره نباید از 14 کمتر باشد؛ در غیر این صورت ، دانش‌آموخته دوره کارشناسی‌ارشد شناخته نمی‌شود.

  تبصره : دانشجویی که پس از گذراندن کلیه دروس دوره در هر سه شیوه، میانگین کل نمرات او از 14 کمتر باشد (در صورتی که حداکثر مدت مجاز تحصیل وی به پایان نرسیده باشد) می‌تواند دروسی را که در آنها نمره کمتر از 14 احراز کرده است، فقط در یک نیمسال تکرار کند و در صورت جبران کمبود میانگین کل، دانش‌آموخته می‌شود. دانشجویی که به هر دلیل نتواند از این فرصت استفاده کند، از ادامه تحصیل محروم می‌شود و مدرکی دریافت نمی‌کند.

  ماده 11- حضور و غیاب

  حضور دانشجو در تمامی برنامه های درسی و دیگر فعالیت های آموزشی و پژوهشی دوره الزامی است. غیبت دانشجو در هر درس نبایداز 16/3 مجموع ساعات آن درس تجاوز کند؛ در غیر این صورت، نمره دانشجو در آن درس صفر محسوب می‌شود.

  تبصره 1: در صورتی که غیبت دانشجو در یک درس، بیش از حد مجاز باشد و از نظر مؤسسه، موجه تشخیص داده شود، آن درس از مجموعه دروس انتخابی دانشجو حذف می‌شود؛ در این صورت، رعایت حد نصاب 8 واحد در آن نیمسال الزامی نیست ولی آن نیمسال از نظر طول تحصیل برای دانشجو یک نیمسال کامل محسوب می‌شود.

  تبصره 2 : غیبت در شیوه پژوهشی، ارزیابی ناموفق واحدهای پژوهشی اخذشده در آن نیمسال است که طبق نظر هیأت داوران در ماده 33 انجام می‌شود.

  ماده 12- غیبت غیرموجه در امتحان هر درس منجر به نمره صفر در آن درس می‌شود.

  تبصره : در صورتی که غیبت دانشجو در امتحان، از نظر مؤسسه، موجه تشخیص داده می‌شود، درس مزبور حذف می‌شود.

  ماده 13- مرخصی تحصیلی

  دانشجوی دوره کارشناسی ارشد در هر سه شیوه می‌تواند حداکثر یک نیمسال از مرخصی تحصیلی استفاده نماید، مدت مذکور جزو سنوات تحصیلی دانشجو محسوب می‌شود.

  ماده 14- انصراف، اخراج و ترک تحصیل

  دانشجو می‌تواند به هر دلیل از تحصیل اعلام انصراف نماید؛ در این صورت، باید درخواست خود را مبنی بر انصراف به مؤسسه تسلیم نماید، چنانچه دانشجو بعد از یک ماه درخواست خود را پس نگیرد، آن مؤسسه نسبت به صدور گواهی انصراف اقدام می‌نماید.

  تبصره 1 : دانشجوی انصرافی یا اخراج از تحصیل (مشروطی دو نیمسال، سنوات بیش از حد مجاز) موظف است به تعهداتی که سپرده است، عمل نماید.

  تبصره 2 : دانشجوی منصرف یا اخراج از تحصیل می‌تواند در صورت تسویه حساب کامل با مؤسسه، مجدداً در آزمون شرکت نماید.

  ماده 15- طول دوره

  طول مدت دوره در هر سه شیوه حداکثر 2 سال مشتمل بر 4 نیمسال تحصیلی است.

  تبصره : در موارد استثنایی افزایش طول مدت دوره با تشخیص شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه مجاز است. در هر صورت، مدت دوره در هر سه شیوه نباید از 5/2 سال تجاوز نماید.

  ماده 16- انتقال، تغییر رشته و مهمان

  انتقال و تغییر رشته در هر سه شیوه دوره کارشناسی ارشد ممنوع است.

  تبصره 1 : انتقال از دوره شبانه به روزانه، نیمه حضوری و مجازی به حضوری اعم از (روزانه و شبانه) و از دانشگاه‌های غیر دولتی به دانشگاه‌های دولتی ممنوع است.

  تبصره 2 : انتقال از یک شیوه به شیوه دیگر با رعایت سنوات دوره در اختیار مؤسسه آموزش عالی است.

  تبصره 3 : هر دانشجو در هر سه شیوه کارشناسی ارشد می‌تواند حداکثر دو نیمسال را با موافقت مؤسسه مبدا و مقصد به عنوان مهمان بگذراند.

  ماده 17- معادل‌سازی دروس در دوره کارشناسی ارشد با نظر گروه آموزشی و با شرایط زیر امکان‌پذیر است.

  الف- پذیرش وی برای ورود به دوره مورد تأیید وزارت باشد.

  ب- مؤسسه قبلی دانشجو در رشته تحصیلی مورد تأیید وزارت باشد.

  ج- سرفصل دروس گذرانده دانشجو براساس برنامه های مصوب شورای برنامه‌ریزی باشد.

  ماده 18- استاد راهنما

  استاد راهنما در دوره کارشناسی ارشد آموزشی - پژوهشی و پژوهشی به پیشنهاد دانشجو و با موافقت یکی از اعضای هیأت علمی با مرتبه حداقل استادیاری و تأیید شورا تعیین می‌شود.

  تبصره : چنانچه استاد راهنما خارج از مؤسسه آموزش عالی انتخاب می‌شود به جای شرط استادیاری داشتن مدرک دکتری الزامی است.

  ماده 19- استاد مشاور به پیشنهاد استاد راهنما پس از تأیید شورای گروه از اعضای هیأت علمی داخل یا متخصصان خارج از دانشگاه انتخاب می‌شود.

  ماده 20 ارزشیابی پایان نامه

  الف نمره از 19 تا 20 : عالی

  نمره از 18 تا 99/18 : بسیار خوب

  نمره از 16 تا 99/17 : خوب

  نمره از 14 تا 99/15 : قابل قبول

  ب نمره کمتر از 14 : غیر قابل قبول

  تبصره : چنانچه ارزشیابی پایان‌نامه غیرقابل قبول باشد، دانشجو مجاز است حداکثر یک نیمسال در مدت مجاز تحصیل در جلسه دفاعیه شرکت و مجدداً از پایان نامه دفاع کند. دانشجویی که در فرصت تعیین شده نتواند از پایان‌نامه خود با موفقیت دفاع نماید، از ادامه تحصیل و دریافت مدرک تحصیلی محروم می‌شود.

  ماده 21- به دانشجوی کارشناسی ارشد که به هر دلیل از تحصیل بازمی‌ماند، فقط یک گواهی که دانشجو چه دروسی را در چند واحد و با چه نمره‌ای گذرانده است، اعطا می‌شود.

  ماده 22- ارزشیابی پایان‌نامه در جلسه دفاعیه توسط هیأت داوران انجام می‌شود.

  ماده 23- ترکیب هیأت داوران براساس دستورالعمل شورا است.

  ماده 24- گواهینامه پایان دوره کارشناسی ارشد به هر سه شیوه (آموزشی- پژوهشی، آموزشی و پژوهشی) ارزش یکسانی داشته و می‌توانند در دوره تحصیلی بالاتر ادامه تحصیل دهند.

  ماده 25- تعداد واحدهای دوره کارشناسی ارشد در هر سه شیوه (آموزشی – پژوهشی، آموزشی و پژوهشی) بر حسب رشته حداقل 28 و حداکثر 32 واحد است.

    ­ 

  الف- شیوه : آموزشی - پژوهشی

  ماده 26 - تعداد واحد پایان‌نامه در این شیوه حداقل 4 و حداکثر 6 واحد درسی برای همه رشته‌ها و براساس برنامه مصوب می‌باشد.

  ماده 27- پایان نامه

  دانشجو موظف است پس از پایان نیمسال اول و قبل از شروع نیمسال سوم تحصیلی، موضوع پایان نامه خود را با نظر استاد یا اساتید راهنما و تأیید گروه مربوط انتخاب نماید. موضوع پایان‌نامه پس از تأیید شورای تحصیلات تکمیلی دانشکده قطعیت می‌یابد.

  ب- شیوه : آموزشی

  ماده 28- در این شیوه تمامی دوره به صورت واحدهای درسی بدون پایان‌نامه خواهد بود که گذراندن حداقل 2 و حداکثر 4 واحد سمینار (تحقیق و تتبع نظری ) الزامی است.

  ­

  ج- شیوه : پژوهشی

  ماده 29 این شیوه برای مؤسسات پژوهشی است و در مورد مؤسسات آموزشی منوط به تأمین کل هزینه‌ها (انجام تحقیق و حق‌الزحمه پایان‌نامه) از محل درآمدهای اختصاصی طرح پژوهشی کاربردی استاد راهنما قابل اجرا می‌باشد.

  ماده 30- دانشجو طی نیمسال اول موظف است موضوع پژوهش خود را با نظر استاد راهنما و تأیید گروه انتخاب نماید.

  ماده 31 - تعداد واحدهای درسی در این شیوه 6 تا 10 واحد است و دانشجو می‌تواند همزمان با واحدهای آموزشی, واحدهای پژوهشی خود را با نظر استاد راهنماو تأیید گروه انتخاب نماید.

  ماده 32- حضور و غیاب دانشجو در مرحله پژوهش در این شیوه با نظر استاد راهنما و تأیید گروه و براساس تعداد جلسات مشاوره و راهنمایی صورت می‌پذیرد.

  ماده 33- روند پیشرفت پژوهش دانشجو در هر نیمسال با حضور استاد راهنما، نماینده تحصیلات تکمیلی مؤسسه و یک نفر از اعضای هیأت علمی متخصص به انتخاب مدیر گروه ذی‌ربط ، مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

  تبصره 1: کل واحدهای پایان نامه در این شیوه به سه نیمسال تقسیم شده است و دانشجو در هر نیمسال یک سوم آنها را تحت عنوان بخش اول پایان‌نامه اخذ می‌نماید.

  تبصره 2 : حداقل نمره قبولی پس از داوری روند پژوهش دانشجو در هر نیمسال نمره 14 است.

  تبصره 3 : چنانچه نمره پیشرفت پژوهشی دانشجو در هر ارزیابی کمتر از 14 باشد، وی در آن نیمسال مشروط تلقی می‌شود.

  ماده 34- ارزیابی نهایی در این شیوه، دفاع از پایان‌نامه است که در آخرین مرحله تحصیل دانشجو انجام می‌شود.

  ­

¯ ­ ¯ ­ ¯ ­ ¯ ­ ¯ ­ ¯

  سایر مقررات:

  ماده 35- اجرای هر یک از شیوه های «آموزشی - پژوهشی»، «آموزشی» و «پژوهشی» در دوره توسط مؤسسه با مجوز از شورای گسترش آموزش عالی مجاز است.

  ماده 36- در مواردی که آیین‌نامه ساکت است، تصمیم گیری بر عهده شورا می‌باشد.

  ماده37- آیین‌نامه در برگیرنده اصول و ضوابط کلی دوره کارشناسی ارشد به سه شیوه اجرایی می‌باشد و مؤسسه موظف است دستورالعمل اجرایی آن را در چارچوب آیین‌نامه تدوین و پس از تصویب در شورا اجرا کند.

  ماده 38- تفسیر آیین‌نامه بر عهده معاونت آموزشی وزارت است و در صورت بروز ابهام، نظر معاونت مذکور مورد استناد قرار خواهد گرفت.

  ماده 39- آیین نامه آموزشی دوره کارشناسی ارشد در 39 ماده و 19 تبصره در جلسه 714 مورخ 15/01/88 شورای برنامه ریزی آموزش عالی به تصویب وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری رسید و از نیمسال اول تحصیلی 89-88 به مدت سه سال قابل اجرا است که پس از مدت مذکور با ارزیابی از خروجی‌های دوره و در صورت موافقت تمدید خواهد شد. با ابلاغ این آیین‌نامه، کلیه آیین‌نامه‌ها و بخشنامه‌های مغایر با آن ملغی می‌شود.

(فایل PDF)

دفعات مشاهده: 7258 بار   |   دفعات چاپ: 1515 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 163 بار   |   0 نظر
>

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشگاه علم و صنعت ایران است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

Persian site map - English site map - Created in 0.12 seconds with 50 queries by YEKTAWEB 4165