[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
درباره دانشکده::
معرفی افراد::
امور آموزشی::
امور پژوهشی::
فضاهای تحقیقاتی::
اخبار و رویدادها::
آیین نامه ها و فرم ها::
تسهیلات پایگاه::
::
اطلاعات تماس

AWT IMAGE

آدرس: تهران، میدان رسالت، خیابان هنگام، دانشگاه علم و صنعت ایران، دانشکده مهندسی مکانیک

کدپستی: 13114-16846

صندوق پستی: 163-16765

تلفن:9-77491228

فاکس:77240488

پست الکترونیکی:

meresearch@iust.ac.ir

کانال تلگرام تحصیلات تکمیلی  دانشکده

..
سیستم جامع گلستان

AWT IMAGE

..
..
برنامه کلاس
..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
نظرسنجی
سایت دانشکده مکانیک را چگونه ارزیابی می کنید:
عالی
خوب
متوسط
   
..
قطب علمی

AWT IMAGE

قطب علمی مکانیک جامدات تجربی و دینامیک

..
کادمان

AWT IMAGE

کانون دانش آموختگان و اساتید دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه علم و صنعت ایران

..
:: 98/11/13 دفاعیه دکتری ::
 | تاریخ ارسال: 1398/11/13 | 
AWT IMAGE

آقای حامد درویش گوهری دانشجوی دکتری جناب آقای دکتر طالبی، روز دوشنبه 98/11/14 از رساله دکتری خود تحت عنوان "کنترل هیبرید (فعال - غیرفعال) صوت و ارتعاشات در یک استوانه چند لایه کامپوزیتی با یک لایه میانی متخلخل با استفاده از وصله های پیزوالکتریک" دفاع خواهد کرد. این جلسه ساعت 15 روز دوشنبه در سالن دفاعیات دانشکده مهندسی مکانیک برگزار خواهد شد.

چکیده:

در این رساله، به کنترل صوت و ارتعاشات در پوسته­های استوانه­ای چند لایهبه کمک روش­های فعال و غیرفعال پرداخته می­شود. از این رو در گام اول با به­کارگیری یک هسته متخلخل افت انتقال صوت در پوسته­های استوانه­ای کامپوزیتی با طول بی­نهایت بررسی می­گردد. با توجه­ به اینکه که چیدمان لایه­های کامپوزیتی و نوع هسته متخلخل در کاهش صوت گذرنده از پوسته بسیار اثر گذار می­باشد، با استفاده از یک بهینه­سازی چندهدفه، آرایش بهینه لایه‌ها بگونه­ای بدست آورده می­شود تا علاوه بر کاهش وزن پوسته، عملکرد سازه در کاهش صوت گذرنده از پوسته استوانه­ای نیز حفظ گردد. از آنجا که از یک طرف در فرآیند بهینه­سازی به روش­های معمول، به علت ثابت بودن طول کروموزوم­ها توانایی بدست آوردن تعداد لایه­های بهینه وجود ندارد و از طرفی دیگر یکی از پارامترهای بسیار تأثیرگذار بر روی میزان صوت گذرنده از پوسته تعداد لایه­های کامپوزیتی می­باشد، در ادامه با ارائه روش بهینه­سازی کروموزوم متغیر یک سازه استوانه­ای کامپوزیتی با لایه میانی متخلخل به گونه­ای طراحی می­شود تا بتواند علاوه بر کاهش وزن سازه، عملکرد سازه را در کاهش صوت گذرنده از آن را ارتقا دهد. در گام بعدی برای بالا بردن دقت مدل ارائه شده برای پوسته استوانه­ای کامپوزیتی با لایه میانی متخلخل، با ارائه یک مدل مرتبه کامل بر پایه تئوری بایوت برای پوسته­های استوانه­ای متخلخل محدود، صوت گذرنده از یک پوسته­استوانه­ای کامپوزیتی محدود با هسته میانی متخلخل مورد ارزیابی قرار می­گیرد. در ادامه معادلات حاکم بر یک پوسته استوانه­ای هوشمند که توسط وصله­های پیزوالکتریک تجهیز شده است استخراج گردیده و صوت انتشار یافته از پوسته با استفاده از روش تخمین آکوستیکی مودال محاسبه می­شود. در گام بعد با در نظر گرفتن عدم قطعیت­های موجود در وصله­های پیزوالکتریک، یک کنترل کننده مقاوم بر پایه روش مدلغزشی نسبت به این عدم قطعیت­ها ارائه می­گردد. برای افزایش پایداری و قدرت تطبیق کنترل کننده پیشنهاد شده نسبت به تغییرات محیطی احتمالی نیز، در این رساله روش ابتکاری لایه­های مرزی خود تنظیم پیشنهاد شده است. در گام آخر نیز چیدمان بهینه وصله­ها بگونه­ای بدست آورده می­شود تا علاوه بر بالا بردن توان سیستم کنترلی جهت ایجاد سیگنال­های مورد نیاز برای کنترل هر مود، عدم قطعیت­های ایجاد شده در سیستم نیز کاهش یابد.
 
واژه‌های کلیدی:
کنترل صوت، لایه­ی میانی متخلخل، بهینه­سازی کروموزوم متغیر، وصله­های پیزوالکتریک، کنترل کننده مود لغزشی، روش لایه­های مرزی خود تنظیم

دفعات مشاهده: 1461 بار   |   دفعات چاپ: 124 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

School of Mechanical Engineering
Persian site map - English site map - Created in 0.1 seconds with 54 queries by YEKTAWEB 4219