برگشت به دانشگاه علم و صنعت ایران
   [صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
معرفی سرآمدان آموزش::
آرشیو فایل ها::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
:: جلسه 4 تیرماه شاخه ی انجمن با معاون فناوری مرکز آموزش الکترونیکی ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۴/۶ | 
دومین نشست اعضای شاخه ی انجمن مهندسی دانشگاه علم و صنعت، روز یکشنبه مورخ 4 تیرماه 98 با سخنرانی جناب آقای دکتر مزینی، استاد سرآمد آموزشی سال 98 و معاون فناوری مرکز آموزش الکترونیکی دانشگاه برگزار شد. 
ایشان در ارائه ی خود تحت عنوان عوامل موثر در آموزش، تئوری های یادگیری رفتارگرایی،  شناخت گرایی و سازه گرایی را مرور کردند. در ادامه به سبک های مختلف یادگیری در دانشجویان و نتیجه ی تحقیقات در تاثیر عوامل فرهنگی بر اثربخشی آموزش اشاره شد. مسائل مطرح در این جلسه به تاثیر زمان و طول آموزش بر اثر بخشی هم بسط پیدا کرد. 
ایشان در اظهارات خود عنوان کردند که کلید موفقیت در امر آموزش، تعداد فعالیت های رفت و برگشتی بین اساتید و دانشجویان می باشد، فعالیت هایی چون تمرین، کوئیز و امتحان که برای تحقق آن ها میتوان از کمک دستیاران آموزش (TA) بهره برد.در جلسه ی مذکور، الگوی تدریس با تعیین اهداف آموزش، ارزشیابی تشخیصی دانش پیشین فراگیران، ارائه ی درس، ارزشیابی تکوینی با تمرین و امتحان کلاسی و ارزشیابی مجموعی با امتحانات پایانی برای سنجش تحقق هدف تبیین شد.

در پایان این نشست، سرکار خانم دکتر صنایعیان، استاد سرآمد آموزشی دانشکده ی معماری، به بیان تجارب خویش در آموزش موفق پرداختند.

اعضای انجمن امید دارند، ماحصل چنین جلساتی پیشرفت در یادگیری موثر در دانشجویان، در آینده ای نزدیک
باشد. 
 
دفعات مشاهده: 1569 بار   |   دفعات چاپ: 102 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد . نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد .
Persian site map - English site map - Created in 0.17 seconds with 47 queries by YEKTAWEB 3960