[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
درباره دانشکده::
معرفی افراد::
امور آموزشی::
امور پژوهشی::
فضاهای تحقیقاتی::
اخبار و رویدادها::
پردیس و مجازی::
آیین نامه ها و فرم ها::
تسهیلات پایگاه::
::
اطلاعات تماس

AWT IMAGE

آدرس: تهران، میدان رسالت، خیابان هنگام، دانشگاه علم و صنعت ایران، دانشکده مهندسی مکانیک

کدپستی: 13114-16846

صندوق پستی: 163-16765

تلفن:9-77491228

فاکس:77240488

پست الکترونیکی:

meresearch@iust.ac.ir

..
سیستم جامع گلستان

AWT IMAGE

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
نظرسنجی
سایت دانشکده مکانیک را چگونه ارزیابی می کنید:
عالی
خوب
متوسط
   
..
قطب علمی

AWT IMAGE

قطب علمی مکانیک جامدات تجربی و دینامیک

..
کادمان

AWT IMAGE

کانون دانش آموختگان و اساتید دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه علم و صنعت ایران

..
:: 98/02/24 موفقیت در رویدادهای زیست فناورانه معاونت زیست فناوری ریاست جمهوری ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۲/۲۵ | 

از آبان ماه سال گذشته (سال 97) مجموعه رویدادهای زیست فناوارنه ترویجی با حمایت معاونت زیست فناوری ریاست جمهوری در سطح دانشگاههای کشور (شامل دانشگاههای شریف، تهران و علم و صنعت) آغاز شد. در این مجموعه رویدادها که شامل کارگاههای آموزشی، کنفرانس ها، بازدیدها و همایشهای ترویجی است فعالان دانشگاهی، صنعتی و شرکتهای دانش بنیان در زمینه مهندسی پزشکی و زیست فناوری حضور دارند و دانشجویان دانشگاهها در همه مقاطع و رشته ها در برنامه ریزی، اجرا و شتاب دهی رویدادها نقش پررنگ ایفا می کنند.
هدف این مجموعه رویدادها معرفی چالشها مزیتها و موقعیتهای فنی علمی و اقتصادی حوزه مهندسی پزشکی و زیست فناوری در مهندسی مکانیک، شیمی، مواد، الکترونیک و دیگر میان رشته ها و نیز آموزش، پرورش، استعداد یابی و ورود نخبگان دانشجویی و دانشگاهی در این حوزه جهت تشکیل هسته های دانشجویی و شرکت های اسپین آف  و استارت آپ های دانشگاهی است.
راند اول این مجموعه رویدادها با نام نوپاژن در دانشگاه علم و صنعت ایران و با حمایت دانشکده مهندسی مکانیک برگزار شد. در رویداد نوپاژن آقای دکتر ساسان آسیایی عضو هیات علمی دانشکده مکانیک دبیر اجرایی/ علمی همایش و سخنران بخش همایش علمی با حضور اساتید و کارآفرینان فعال در حوزه مهندسی زیستی در تاریخ 28 آبان ماه بودند. این رویداد همچنین شامل غرفه دستاورد های زیستی دانشگاه علم و صنعت و کارآفرینان فعال مهندسی زیستی  از 28 الی 30 آبان ماه در سالن ملک لو دانشکده برگزار گردید. رویداد در ادامه با مسابقه زیست فناوری بین دانشگاهی از 28 آبان ادامه یافته است.
15 ایده فناورانه در زیست فناوری از دانشگاههای مختلف وارد این مسابقه شدند و دو ایده از 15 ایده مطرح شده توسط آقای دکتر آسیایی به عنوان ایده برتر برگزیده شد. از 5 تیم دو تیم مربوطه در مجموعه نیترو دانشگاه علم و صنعت ایران مشغول به کار می باشند. تیم های دانشچویی فعال در مرکز نیترو زیر نظر آقای دکتر آسیایی (به عنوان محقق محوری) در توسعه و تجاری سازی کیتهای تشخیص سریع جهت شناسایی میزان افلاتوکسین و نیز میکروپتچ تزریق بی درد دارو هم اکنون با انرژی و انگیزه بالا مشغول فعالیت می باشند. افلاتوکسین زیست نشانگری حساس در سنجش کیفیت مواد غذایی بخصوص در صادرات پسته و از گلوگاههای صادرات-فناوری کشور بشمار می رود. میکروپتچها نیز در تزریق بی درد دارو، دارورسانی زمان دار و پیوسته از حوزه های بروز تحقیق و توسعه در صنایع دارویی دنیا هستند و می توانند بازار بزرگی را با توجه به مزیت واضح به روشهای موجود در دارورسانی به خود اختصاص دهد.
 
در ادامه این رویداد های زیست فناوره رویداد "بیونا" هفته دوم اردیبهشت ماه در دانشگاه صنعتی شریف با محوریت موقعیت دستاوردها و آینده تجاری سازی در حوزه بیوسنسورها برگزار گردید و آقای دکتر آسیایی بعنوان سخنران کلیدی در قسمت تجاری سازی در داخل چالشها و مراحل در همایش حضور داشتند.
 
مجموعه رویدادهای زیست فناورانه هم اکنون در حال پیگیری و ادامه است و دانشجویان علاقه مند می توانند جهت کسب اطلاع و ثبت نام و بازدید از شتاب دهنده ها با آقای دکتر آسیایی, گروه https://t.me/nopa_gene، سایت زیست فناوری ریاست جمهوری، و یا دفتر نیترو دانشگاه تماس برقرار کنند.
 
 
این موفقیت ارزشمند را به ایشان و مجموعه دانشجویی فوق تبریک گفته و برایشان توفیقات روزافزون آرزومندیم
دفعات مشاهده: 778 بار   |   دفعات چاپ: 100 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

School of Mechanical Engineering
Persian site map - English site map - Created in 0.15 seconds with 54 queries by YEKTAWEB 3960