[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
درباره دانشکده::
معرفی افراد::
امور آموزشی::
امور پژوهشی::
فضاهای تحقیقاتی::
اخبار و رویدادها::
پردیس و مجازی::
آیین نامه ها و فرم ها::
تسهیلات پایگاه::
::
اطلاعات تماس

AWT IMAGE

آدرس: تهران، میدان رسالت، خیابان هنگام، دانشگاه علم و صنعت ایران، دانشکده مهندسی مکانیک

کدپستی: 13114-16846

صندوق پستی: 163-16765

تلفن:9-77491228

فاکس:77240488

پست الکترونیکی:

meresearch@iust.ac.ir

..
سیستم جامع گلستان

AWT IMAGE

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
نظرسنجی
سایت دانشکده مکانیک را چگونه ارزیابی می کنید:
عالی
خوب
متوسط
   
..
قطب علمی

AWT IMAGE

قطب علمی مکانیک جامدات تجربی و دینامیک

..
کادمان

AWT IMAGE

کانون دانش آموختگان و اساتید دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه علم و صنعت ایران

..
:: گزارش عملکرد انجمن علمی (دوره هشتم) ::

  گزارش عملکرد انجمن علمی دانشکده مهندسی مکانیک

 

  1. مراسم معارفه دانشکده و انجمن علمی دانشکده مهندسی مکانیک برای دانشجویان ورودی 88:

  جهت آشنایی هرچه بهتر و دقیق­تر دانشجویان ورودی 88 رشته مهندسی مکانیک، با این رشته و امکانات و دستاوردهای منحصر به فرد دانشکده و انجمن علمی و ... مراسمی ویژه همراه با تور بازدیدی از دانشگاه برگزار شد. این مراسم با حضور 3 تن از اساتید بزرگوار دانشکده، دکتر عاطفی، دکتر علیزاده و دکتر دوائی و همچنین برگزاری تور بازدید از آزمایشگاه­های تحقیقاتی، کارگاه­های دانشکده و گنجینه دستاوردهای علمی- پژوهشی دانشگاه، جذابیتی دوچندان یافت.

  2. انتشار فصلنامه" تکانه" شماره تابستان و پاییز:

AWT IMAGE

  این فصلنامه با مدیر مسئولی دکتر غلامعلی عاطفی، مقالات اساتید و دانشجویان دانشکده مهندسی مکانیک و دیگر دانشکده ها (در زمینه های مرتبط) و همچنین دیگر دانشگاه ها را در سطح کشور به چاپ می­رساند.

  3. نمایش مستند علمی future car

AWT IMAGE

  4. نمایش مستند علمی Airbus

AWT IMAGE

  برای آشنایی هرچه بیشتر با فناوری روز در زمینه ساخت وسایل نقلیه، اقدام به پخش مستندات فوق گردیده است.

  5. شرکت در اولین سمینار بین­المللی تخصصی لوله­های کامپوزیتی

  دانشجویان دانشکده مهندسی مکانیک، در روز چهارشنبه 23/8/88 ضمن شرکت در اولین سمینار بین­المللی لوله­های کامپوزیتی، از نمایشگاه بین­المللی کامپوزیت ایران و نمایشگاه پوشش­های صنعتی و رزین، بازدید نمودند.

  این سمینار توسط انجمن کامپوزیت ایران با هدف گردآوری کلیه مصرف­کنندگان، تولید­کنندگان، متخصصین و دست­اندرکاران صنعت لوله کامپوزیت (GRE-GRV-GRP) در محل دائمی نمایشگاه بین­المللی تهران برگزار گردید.

  6. بازدید از شرکت تعمیر و نگهداری هواپیما، فارسکو (فجرآشیان)

AWT IMAGE

  در ادامه برنامه­های بازدید دانشجویان از کارخانجات صنعتی، دانشجویان دانشکده مهندسی مکانیک از شرکت تعمیر و نگهداری هواپیما، فارسکو بازدید نمودند.

  طی این بازدید که در تاریخ 5/12/88 برگزار شد، دانشجویان با مکانیزم­های پرواز هواپیماهایی نظیر ایرباس، بوئینگ و ... آشنا شدند.

  همچنین توضیحات جامعی در ارتباط با شرایط پرواز ایمن، شیوه­های نگهداری، چک کردن قطعات گوناگون هواپیما و ... ارائه شد.

  

  7. برپایی غرفه فروش شماره جدیدفصلنامه "تکانه" در زمستان:

  با برپایی غرفه­ی فروش و معرفی نشریه تکانه در طبقه همکف دانشکده مهندسی مکانیک، ضمن آشنایی بیشتر دانشجویان و اساتید با فعالیت­های این نشریه و انجمن علمی دانشکده مهندسی مکانیک که نقش به سزایی در جذب همکاری دانشجویان با این نهاد داشت، به اهداف خود در زمینه پخش و فروش نشریه بین دانشجویان (که طیف اصلی مخاطبان این نشریه را تشکیل می­دهند)، دست یافت.

  8. برگزاری بازدید علمی از کارخانجات گروه ساراول

 
AWT IMAGEAWT IMAGE

  

  در روز چهارشنبه 25/9/88 دانشجویان دانشکده مهندسی مکانیک به همراه آقای دکتر حبیب­الله اکبری از کارخانجات گروه ساراول بازدید نمودند.

  این کارخانجات در زمینه تأسیسات گرمایشی، سرمایشی و تجهیزات تهویه مطبوع در حال فعالیت می باشند.

 

  9. برگزاری بازدید علمی از کارخانجات گروه مپنا

  دانشجویان دانشکده مهندسی مکانیک، از صنایع نیروگاهی گروه مپنا در فردیس کرج بازدید به عمل آوردند.

  در این بازدید که روز چهارشنبه 5/8/88 صورت گرفت، دانشجویان از بخش‌های مختلف کارخانجات تولیدی گروه از جمله شرکت‌های مهندسی و ساخت توربین مپنا (توگا)، پره‌توربین مپنا (پرتو)، ژنراتور مپنا (پارس) و شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل (مکو) دیدار نمودند.

  ابتدا مهندس بابایی، ‌ضمن ارائه توضیحاتی،‌ به تشریح دستاوردها،‌ توانمندی‌ها و وضعیت جاری گروه مپنا و فرآیند تولیدات و اقدامات اجرایی انجام شده در حوزه تجهیزات ‌نیروگاهی پرداخت و پس از پاسخ‌گویی به پرسش‌های مطروحه، ‌شرکت کنندگان از بخش‌های مختلف کارخانجات تولیدی گروه بازدید نموده و با تکنولوژی­های نوین تجهیزات نیروگاهی از نزدیک آشنا شدند.

 

  10. ساخت خودروی الکتریکی تکانه

AWT IMAGE

  تیم خودروی الکتریکی تکانه با حمایت دفتر مرکزی انجمن­های علمی دانشگاه علم و صنعت ایران و تحت نظر دکتر نوری در آبان ماه 1387 آغاز به کار نمود.

  این تیم پس از سپری نمودن مراحل طراحی مفهومی (آذر ماه87) و طراحی اجزا (اسفند ماه87)، از ابتدای سال 88 وارد فاز ساخت شد و در اواخر شهریور به کار خود پایان داد و خودرو را روانه مسابقات نمود.

  در این مسابقات 37 تیم توانسته بودند مرحله ساخت را به اتمام برسانند. خودرو تکانه توانست با موفقیت این مسابقات را به پایان برساند.

  11. برگزاری مراسم تقدیر از تیم سازنده خودرو الکتریکی تکانه

  طی این مراسم، مدیریت دانشکده ضمن قدردانی از تلاش اعضای تیم در این دوره از مسابقات، لوح تقدیر و هدایایی به آن­ها اهدا نمود.

  12. دوره آموزشی نرم افزار CATIA

AWT IMAGEAWT IMAGE

  انجمن علمی دانشکده مکانیک در راستای ارتقای سطح علمی دانشجویان این رشته، اقدام به برگزاری یک دوره کلاس آشنایی با نرم­افزار تخصصی CATIA ، با تدریس مهـندس کـرمی (دانشجوی کارشناسی ارشـد) نموده­است. انجمن علمی دانشکده با توجه به استقبال دانشجویان از این دوره کلاس­ها، درصدد برگزاری دوره­ای جدید، جهت بهره­مندی هرچه بیشتر دانشجویان می باشد.

  13. اخذ تخفیف 75 درصدی برای دانشجویان دانشکده مهندسی مکانیک جهت شرکت در دوره­های آموزشی نرم افزارهای CATIA ، ANSYS و FLUENT از جهاد دانشگاهی، واحد دانشگاه علم و صنعت ایران

  14. برگزاری کلاس های Open Discussion

  انجمن علمی دانشکده مهندسی مکانیک جهت ارتقاء مهارت )Speaking زبـان انگلـیسی) دانشجـویان این رشتـه، نسبت به برگـزاری کلاس­های Open Discussion اقدام نمود. پس از برگزاری این دوره و استقبال دانشجویان از این کلاس، دوره جدید این کلاس­ها در سال جاری برگزار خواهد­شد.

  15. برگزاری دوره های آموزش نرم افزارهای CARRIER و MATLAB :

AWT IMAGEAWT IMAGE

  با توجه به نیاز دانشجویان رشته مکانیک به آشنایی با این نرم افزارها، انجمن علمی این دانشکده، اقدام به برگزاری دوره های آموزشی این نرم افزارها توسط مدرسانی مجرب نمود.

دفعات مشاهده: 6824 بار   |   دفعات چاپ: 1710 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 88 بار   |   0 نظر

CAPTCHA code
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
School of Mechanical Engineering
Persian site map - English site map - Created in 0.12 seconds with 54 queries by YEKTAWEB 3855